O NAS

Prost to jeden  z pierwszych browarów jaki pojawił się na kraftowej mapie Wrocławia.

 

Skąd taka nazwa?

 

Prost to poProstu „na zdrowie” w języku niemieckim.

 

Założycielem browaru jest Ryszard Pachura. Produkcja piwa to jego kolejny biznesowy projekt.

 

Wcześniej przez ponad 40 lat działał w branży pneumatycznej zarządzając firmą Pneumat System. Po sukcesji w 2015 roku zajął się tworzeniem nowego biznesu czyli produkcją piwa kraftowego.  

 

Skąd pomysł?

 

Otóż z telewizji. Wszystko zaczęło się od chęci zagospodarowania okazałego budynku po starej siedzibie Pneumat System. Ryszard Pachura oglądając przypadkowe reklamy, które chcąc nie chcąc atakują nas z każdej strony, doszedł do wniosku, że zaraz po medykamentach i suplementach diety to właśnie reklamy browarów pojawią się najczęściej. Zainteresował się fenomenem piw kraftowych, zwiedził wiele browarów w Polsce i Europie, nawiązał wiele przyjacielskich kontaktów, poznał technologie browarniczej i wiele tajników tej subtelnej dziedziny, w której o sukcesie przesądzają najdrobniejsze szczegóły.

 

Trzymając się tej myśli Ryszard Pachura zakupił najnowocześniejszą austriacką technologię, linię produkcyjną i zainwestował w naturalne, wyszukane składniki piw. Wraz ze swoim zespołem zadbał również o takie detale jak wysokiej jakości zastawa, skórzane fotele i ławy drewniany bar z witrażem i oryginalny odrestaurowany bar z lat pięćdziesiątych, wszystko po to by stworzyć niepowtarzalne, klimatyczne wnętrza, w których Goście będą się czuć komfortowo.

 

To zdecydowanie zadziałało. Już od „pierwszego warzenia”, piwa Prost był bardzo dobrze oceniane przez Gości browaru. Produkcję rozpoczęto od czterech podstawowych styli: hefeweizen, a’la marcowe, ciemny lager i vienna lager, którym nadano nazwy: Hefe, Dark, Gold i Ared.

 

Niczego  nie da się porównać do pierwszych łyków świeżo uwarzonych piw w tamtym czasie. Niosły ze sobą nie tylko walory smakowe, ale również ogromny ładunek pozytywnych emocji jakie towarzyszyły oczekiwaniu na pierwsze historyczne krople złotego trunku.

Wraz z pojawieniem się pierwszych entuzjastów piw Prost powstał fanpage, który sukcesywnie zrzesza miłośników. 

A oto jedne z pierwszych recenzji:

„super piwo, super ludzie, super klimat”

„Do polecenia dla wszystkich :) Pomyślano nawet o rodzinach z małymi dziećmi i stworzono dla nich specjalny kącik do zabawy kiedy rodzice piją :)
Piwa zróżnicowane, każdy znajdzie swój smak :) Do tego obsługa kelnerska bardzo miła i profesjonalna”

„Polecam się wybrać!! W końcu fajne, klimatyczne miejsce z tej strony Wrocławia! I miłe zaskoczenie: naprawdę dobre piwo, smaczne zakąski, ciekawy wystrój, przemiła i nienarzucająca się obsługa. Na pewno wrócimy !!! :-)”

„Najlepsze piweńko jakie piłem , świetny klimat , magiczne wnętrze lokalu - wprost wybornie”.

„7 najlepszych piw we Wrocławiu !”

DANE FIRMOWE

 

Browar Prost Sp.J.
Pachura Ryszard i Pachura Bożena
ul. Paprotna 4, 51-117 Wrocław

tel. 71 3210747

e-mail: biuro@browarprost.pl
NIP 895-100-42-66

REGON: 930426762

KRS: 0000108734

Nr. konta bankowego:

46 1020 5226 0000 6102 0214 5811

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek                        wtorek - piątek                     sobota                                  
niedziela

nieczynne
od 17:00 do 22:00
od 14:00 do 22:00
od 14:00 do 20:00

  • Szary Twitter Ikona
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram