top of page

MILKSHAKE IPA Z MANGO

(MILKSHAKE INDIA PALE ALE Z MANGO)

Jasne piwo górnej fermentacji, które dzięki użyciu nowofalowego chmielu Mosaic, owoców mango oraz laktozy, przypomina w zapachu i smaku owocowego shake’a.
Słodki, tropikalny smak w połączeniu z gładką kremowością uzyskaną przez dodatek płatków owsianych sprawia, że piwo jest wyjątkowo pijalne. Wyraźna chmielowa goryczka dobrze współgra z mleczną słodyczą, pochodzącą z użycia laktozy. Całość tworzy multiwitaminowy koktajl.

Opis stylu:

Milkshake IPA jest wariacją na temat New England IPA, która łączy cechy  ekstremalnie nachmielonego na aromat nowofalowym chmielem IPA - z mlecznym shake’m. Taki efekt ma zapewnić dodanie do trunku laktozy oraz owoców, tworząc niepowtarzalny smak i zapach.

IBU
Wartość IBU: 4
BLG
15,0°
ABV
max 5,5%
EBC
10
Piwo kraftow milkshake IPA z mango

Receptura: Piotr Świerzko, Bartosz Rutkowski

SKŁADNIKI:

  • Woda

  • Słody: pilzneński, pszeniczny, karmelowy 15 EBC,

  • Dodatki: Puree z mango, laktoza, płatki owsiane

  • Chmiele: Mosaic

  • Drożdże: górnej fermentacji US-05

thermometer.png
10-12°C
beer.png
Snifter
dish.png
Ciasto owocowe

LEGENDA:

IBU - goryczka, ABV - zawartość alkoholu, BLG - ekstrakt, EBC - barwa

FAQ

Co to IPA, czyli czym charakteryzuje się styl India Pale Ale?

India Pale Ale czyli popularne to Styl górnej fermentacji, flagowe piwo piwnej rewolucji, mocniej goryczkowe. Obecnie powstało bardzo dużo odmian tego stylu różniących się między sobą np. Session IPA o niższym ekstrakcie i zawartości alkoholu, New England IPA o wyższym ekstrakcie i typowym zmętnieniu, czy owy Milkshake IPA z dodatkiem laktozy oraz owoców. Piwa w tym stylu popularnie nazywane IPKAMI, podbiły serca nie tylko Polaków, gdyż wniosły nową jakość doznań organoleptycznych, głównie poprzez zastosowanie amerykańskich chmieli dodawanych nie tylko na etapie warzenia, ale i fermentacji cichej.

bottom of page